Κοινωνία

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός, επικράτησε 1-0 του Ατρομήτου

Ο Ολυμπιακός είναι ασταμάτητος καθώς συνεχίζει το αήττητο σερί του και στο Περιστέρι, αφου κατάφερε να πάρει τη νίκη στο παιχνίδι με τον Ατρόμητο με 1-0.

Η ομάδα του Πειραιά πήρε τους τρεις βαθμούς με το γκολ του Μπρούμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ είχε ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλα γκολ. Στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά και πολύ γρήγορα βρέθηκε κοντά στην πρωτοπορία στο σκορ. Στο 7ο λεπτό, μετά από σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, σκαστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί, ο Μανδάς κατάφερε να διώξει ενστικτωδώς.

Ατρόμητος-Ολυμπιακός 0-1
Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μανδάς, Γούτας, Στρούγγης, Νάτσος (72′ Νταβιώτης), Κιβρακίδης, Σάλομον (62′ Μανούσος), Γκάλο, Χαρίσης, Ραμπέλο (62′ Μουνίθ), Χριστοδουλόπουλος (62′ Ραμπέλο), Μάτιτς (78′ Αγκάγιεφ).

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ανδρούτσος, Μπα (64′ Σισέ), Σεμέδο, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Μπουχαλάκης, Μπρούμα (79′ Ραντζέλοβιτς), Βαλμπουενά (64′ Φορτούνης), Ελ Αραμπί (90′ Πέπε).