Δραματικό τέλος στο Λεβαδειακός – Αστέρας Μαγούλας!

Κασμερίδης
Ο Λεβαδειακός έχασε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου μέσα από τα χέρια του.

Ο Λεβαδειακός έχασε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου μέσα από τα χέρια του.

Η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου είχε ηττηθεί με 2-1 στον πρώτο αγώνα με τον Αστέρα Μαγούλας και ήθελε οπωσδήποτε την νίκη.

Άνοιξε το σκορ με τον Ορτέγκα  στο 27 και ένα λεπτό μετά την επιστροφή από τα αποδυτήρια διπλασίασε τα τέρματα του με τον Ροτζέριο.

Ο αγώνας είχε φτάσει στο 80 και όλοι είχαν την εντύπωση πως οι γηπεδούχοι είχαν προκριθεί.

Όλοι πλην του Νόνη. Στο 83 ο παίκτης της Μαγούλας μείωσε σε 2-1, σκορ που έφερνε το ματς σε παράταση.

Ο Λεβαδειακός διατήρησε την ψυχραιμία του και έφτασε πάλι την διαφορά στα 2 γκολ με τέρμα του Μπούστο στο 86.

Η τελευταία πράξη του αγώνα ήταν δραματική για τους Βοιωτούς. Ο τερματοφύλακας της Μαγούλας, Κασμερίδης, προωθήθηκε σε εκτέλεση κόρνερ, πήδηξε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά σημείωσε το τελικό 3-2, αφήνοντας την ομάδα της Σούπερ Λιγκ εκτός συνέχειας.

Λεβαδειακός (Νίκος Καραγεωργίου): Πρζιρόφσκι, Μουλόπουλος, Μαρτίνεθ, Μάγκας, Ιωαννίδης, Ορτέγκα, Κονέ, Σκέμπης, Γιάντσης, Μάρτινς, Μάντζιος.

Αστέρας Μαγούλας (Αντώνης Πριόνας): Κασμερίδης, Σαμαρόπουλος, Στρατομήτρος, Κοτίτσας, Νόνης, Τριάντος, Έβερετ, Κάστρο, Πολίτης, Κορνελάτος, Δημητριάδης.