Δημοτικές - Περιφερειακές Εκλογές 2014

Οι 325 νέοι δήμαρχοι και οι 13 νέοι περιφερειάρχες

Εκλογές

Μετά και το δεύτερο γύρο των δημοτικών εκλογών εξελέγησαν 325 δήμαρχοι οι οποίοι αναλαμβάνουν τα ηνία των δήμων από το Σεπτέμβρη. Να σημειωθεί πως η νέα δημαρχιακή θητεία σύμφωνα με τον Καλλικράτη είναι πενταετής.

Δήμος Αλεξανδρούπολης: ΛΑΜΠΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Κάτω Νευροκοπίου: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Δήμος Κομοτηνής: ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Παρανεστίου: ΣΩΤΗΡΙΑΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΜΑΡΙΝΑ (ΑΛΙΚΗ)
Δήμος Σουφλίου: ΠΟΥΛΙΛΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Τοπείρου: ΜΙΧΟΓΛΟΥ ΘΩΜΑΣ
Δήμος Αβδήρων: ΤΣΙΤΙΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Αρριανών: ΑΜΕΤ ΡΙΤΒΑΝ
Δήμος Διδυμοτείχου: ΠΑΤΣΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
Δήμος Δοξάτου: ΔΑΛΑΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Δράμας: ΜΑΜΣΑΚΟΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ
Δήμος Θάσου: ΧΑΤΖΗΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Ιάσμου: ΚΑΔΗ ΙΣΜΕΤ
Δήμος Καβάλας: ΤΣΑΝΑΚΑ ΔΗΜΗΤΡΑ
Δήμος Μαρωνείας – Σαπών:ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Μύκης: ΚΑΠΖΑ ΤΖΕΜΗΛ
Δήμος Νέστου: ΤΣΟΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Ξάνθης: ΔΗΜΑΡΧΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Δήμος Ορεστιάδας: ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Δήμος Παγγαίου: ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
Δήμος Προσοτσάνης: ΛΥΣΣΕΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Σαμοθράκης: ΒΙΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας

Δήμος Αμπελοκήπων – Μενεμένης: ΚΥΡΙΖΟΓΛΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ
Δήμος Αριστοτέλη: ΜΙΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Ηράκλειας: ΚΟΤΣΑΚΙΑΧΙΔΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ
Δήμος Θέρμης: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Δήμος Κασσάνδρας: ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Δήμος Κατερίνης: ΧΙΟΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
Δήμος Νέας Ζίχνης: ΔΑΪΡΕΤΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Δήμος Πολύγυρου: ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ
Δήμος Πυλαίας – Χορτιάτη: ΚΑΪΤΕΖΙΔΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ
Δήμος Σιθωνίας: ΤΖΙΤΖΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Σιντικής: ΔΟΜΟΥΧΤΣΙΔΗΣ ΦΩΤΙΟΣ
Δήμος Αλεξάνδρειας: ΓΚΥΡΙΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Αλμωπίας: ΜΠΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Αμφίπολης: ΜΕΛΙΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Βέροιας: ΒΟΡΓΙΑΖΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Βόλβης: ΛΙΑΜΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
Δήμος Δέλτα: ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ)
Δήμος Δίου – Ολύμπου: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Εδεσσας: ΓΙΑΝΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΤΑΚΗΣ)
Δήμος Εμμανουήλ Παππά: ΝΟΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Θερμαϊκού: ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Θεσσαλονίκης: ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Καλαμαριάς: ΜΠΑΚΟΓΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ
Δήμος Κιλκίς: ΣΙΣΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Κορδελιού -Ευόσμου: ΣΟΥΛΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
Δήμος Λαγκαδά: ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Νάουσας: ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Νέας Προποντίδας: ΚΑΡΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
Δήμος Νεάπολης – Συκεών: ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ)
Δήμος Πέλλας: ΣΤΑΜΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
Δήμος Παιονίας: ΓΚΟΥΝΤΕΝΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Παύλου Μελά: ΔΕΜΟΥΡΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Πύδνας – Κολινδρού: ΛΑΓΔΑΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Σερρών: ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
Δήμος Σκύδρας: ΙΓΝΑΤΙΑΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
Δήμος Χαλκηδόνος:ΤΣΟΥΚΝΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Ωραιοκάστρου: ΓΑΒΟΤΣΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

Δήμος Γρεβενών: ΔΑΣΤΑΜΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 
Δήμος Ορεστίδος: ΚΕΠΑΠΤΣΟΓΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 
Δήμος Πρεσπών: ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Αμύνταιου: ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Βοϊου: ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Δεσκάτης: ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Εορδαίας: ΖΑΜΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
Δήμος Καστοριάς: ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ
Δήμος Κοζάνης: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Δήμος Νεστορίου: ΓΚΕΤΣΙΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ
Δήμος Σερβίων – Βελβεντού: ΚΟΣΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δήμος Φλώρινας: ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δήμος Βορείων Τζουμέρκων: ΣΕΝΤΕΛΕΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Γεωργίου Καραϊσκάκη: ΜΙΓΔΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ
Δήμος Νικολάου Σκουφά: ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
Δήμος Πάργας: ΝΑΣΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Δήμος Πωγωνίου: ΚΑΨΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Σουλίου: ΜΠΡΑΪΜΗ-ΜΠΟΤΣΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
Δήμος Φιλιατών: ΠΑΠΠΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΑΣ
Δήμος Δωδώνης:
 ΝΤΑΚΑΛΕΤΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Αρταίων: ΤΣΙΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Ζίτσας: ΠΛΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
Δήμος Ζαγορίου: ΣΠΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Δήμος Ηγουμενίτσας: ΛΩΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Ιωαννιτών: ΜΠΕΓΚΑΣ ΘΩΜΑΣ
Δήμος Κεντρικών Τζουμέρκων: ΓΑΡΝΕΛΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ
Δήμος Κονίτσας: ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
Δήμος Μετσόβου:ΤΖΑΦΕΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Πρέβεζας: ΜΠΑΪΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Δήμος Αργιθέας: ΤΣΙΒΟΛΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
Δήμος Λίμνης Πλαστήρα: ΤΣΙΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Μουζακίου: ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Πύλης: ΜΑΡΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Αγιάς: ΓΚΟΥΝΤΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Δήμος Αλμυρού: ΕΣΕΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Αλοννήσου: ΒΑΦΙΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
Δήμος Βόλου: ΜΠΕΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
Δήμος Ελασσόνας:ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Ζαγοράς – Μουρεσίου: ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Καλαμπάκας: ΣΙΝΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Καρδίτσας: ΑΛΕΞΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
Δήμος Κιλελέρ: ΝΑΣΙΑΚΟΠΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δήμος Λαρισαίων: ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Δήμος Νοτίου Πηλίου: ΦΟΡΤΟΥΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Παλαμά: ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Ρήγα Φεραίου: ΝΑΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Σκιάθου: ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Σκοπέλου: ΒΑΣΙΛΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Σοφάδων: ΣΚΑΡΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ)
Δήμος Τεμπών: ΚΟΛΛΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Τρικκαίων: ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Τυρνάβου: ΣΑΡΧΩΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Φαρκαδόνας: ΜΕΡΙΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δήμος Φαρσάλων: ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ (ΑΡΗΣ)

Δήμος Μεγανησίου: ΔΑΓΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ
Δήμος Παξών: ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Δήμος Ζακύνθου: ΚΟΛΟΚΟΤΣΑΣ ΠΑΥΛΟΣ
Δήμος Ιθάκης: ΣΤΑΝΙΤΣΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Δήμος Κέρκυρας: ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Κεφαλονιάς: ΠΑΡΙΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Δήμος Λευκάδας: ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

  • Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

Δήμος Ανδρίτσαινας – Κρεστένων: ΜΠΑΛΙΟΥΚΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Δήμος Αρχαίας Ολυμπίας: ΚΟΤΖΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
Δήμος Ερυμάνθου: ΚΑΡΠΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ)
Δήμος Ζαχάρως: ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δήμος Θέρμου: ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΡΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Δήμος Καλαβρύτων: ΛΑΖΟΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Πηνειού: ΚΑΣΤΡΙΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
Δήμος Αγρινίου: ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Αιγιαλείας: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δήμος Ακτιου – Βόνιτσας: ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Δήμος Αμφιλοχίας: ΚΟΙΜΗΣΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Δήμος Ανδραβίδας – Κυλλήνης: ΜΟΡΑΝΤ ΝΑΜΠΙΛ-ΙΩΣΗΦ
Δήμος Δυτικής Αχαϊας: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Ηλιδας: ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Ιεράς Πόλης Μεσολογγίου: ΚΑΡΑΠΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Ναυπακτίας: ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Ξηρομέρου: ΓΑΛΟΥΝΗΣ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΣ
Δήμος Πατρέων: ΠΕΛΕΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Πύργου: ΛΙΑΤΣΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ

Δήμος Αγράφων: ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Δήμος Αλιάρτου: ΝΤΑΣΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Αμφίκλειας – Ελάτειας: ΓΩΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Δομοκού: ΤΖΙΑΧΡΗΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Δωρίδος: ΚΑΠΕΝΤΖΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Καρπενησίου: ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Καρύστου: ΡΑΒΙΟΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Δήμος Στυλίδας: ΓΚΛΕΤΣΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Δήμος Δελφών: ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δήμος Διρφυών- Μεσσαπιών: ΨΑΘΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Διστόμου – Αράχοβας – Αντίκυρας: ΓΕΩΡΓΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Δήμος Ερέτριας: ΑΛΗΜΠΑΤΕ ΑΜΦΙΤΡΙΤΗ
Δήμος Θηβαίων: ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Δήμος Ιστιαίας – Αιδηψού: ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ-ΣΠΑΝΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΙΝΑ)
Δήμος Κύμης – Αλιβερίου: ΜΠΟΥΡΑΝΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
Δήμος Λαμιέων: ΣΤΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Λεβαδέων:ΠΟΥΛΟΥ ΓΙΩΤΑ
Δήμος Λοκρών: ΛΙΟΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Μακρακώμης: ΠΑΠΑΕΥΘΥΜΙΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
Δήμος Μαντουδίου – Λίμνης – Αγίας Αννας: ΚΑΛΥΒΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Μώλου – Αγίου Κωνσταντίνου: ΣΥΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Ορχομενού: ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΛΟΥΚΑΣ
Δήμος Σκύρου: ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
Δήμος Χαλκιδέων: ΠΑΓΩΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Τανάγρας: ΠΕΡΓΑΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Δήμος Αγκιστρίου: ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Αμαρουσίου: ΠΑΤΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Ασπροπύργου: ΜΕΛΕΤΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Δάφνης – Υμηττού: ΣΤΑΥΡΙΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
Δήμος Κρωπίας: ΚΙΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δήμος Μαραθώνα: ΨΗΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ
Δήμος Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη: ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Παλαιού Φαλήρου: ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Δήμος Περιστερίου: ΠΑΧΑΤΟΥΡΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Δήμος Πόρου: 
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Σπετσών: 
ΛΥΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Αίγινας: ΜΟΥΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Αγίας Βαρβάρας: ΚΑΠΛΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Αγίας Παρασκευής:ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Αγίου Δημητρίου: ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ
Δήμος Αγιων Αναργύρων – Καματερού: ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Αθηναίων: ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Αιγάλεω: ΜΠΙΡΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Αλίμου: ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Δήμος Αχαρνών: ΚΑΣΣΑΒΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Βάρης – Βούλας – Βουλιαγμένης: Κωνσταντέλλος Γρηγόρης
Δήμος Βριλησσίων: ΜΑΝΙΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ(ΞΕΝΟΣ)
Δήμος Βύρωνος: ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ (ΑΚΗΣ)
Δήμος Γαλατσίου:ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Γλυφάδας: ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Διονύσου: ΖΑΜΑΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Δήμος Ελευσίνας: ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Ελληνικού – Αργυρούπολης: ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
Δήμος Ζωγράφου: ΚΑΦΑΤΣΑΚΗ-ΒΛΑΧΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ (ΤΙΝΑ)
Δήμος Ηλιουπόλεως: ΒΑΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΗΛΙΑ
Δήμος Ηρακλείου: ΜΠΑΜΠΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Ιλίου: ΖΕΝΕΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Καισαριανής: ΚΟΝΤΟΣΤΑΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Καλλιθέας: ΚΑΡΝΑΒΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Κερατσινίου – Δραπετσώνας: ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 18,33
Δήμος Κηφισιάς: ΘΩΜΑΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ του ΘΩΜΑ 25,66
Δήμος Κορυδαλλού: ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
Δήμος Κυθήρων: ΧΑΡΧΑΛΑΚΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 30,45
Δήμος Λαυρεωτικής: ΛΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 40,34
Δήμος Λυκόβρυσης – Πεύκης: ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)
Δήμος Μάνδρας – Ειδυλλίας: ΔΡΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Μαρκοπούλου Μεσογαίας: ΜΕΘΕΝΙΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
Δήμος Μεγαρέων:ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
Δήμος Μεταμορφώσεως: ΚΑΡΠΕΤΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
Δήμος Μοσχάτου – Ταύρου: ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
Δήμος Νέας Ιωνίας: ΓΚΟΤΣΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
Δήμος Νέας Σμύρνης: ΤΖΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
Δήμος Παιανίας: ΣΤΑΜΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Δήμος Παπάγου – Χολαργού: ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
Δήμος Πειραιώς: ΜΩΡΑΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Πεντέλης: ΣΤΕΡΓΙΟΥ-ΚΑΨΑΛΗΣ
Δήμος Περάματος: ΛΑΓΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Πετρουπόλεως: ΣΙΜΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Ραφήνας – Πικερμίου: ΠΙΣΤΙΚΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Δήμος Σαλαμίνας: ΝΑΝΝΟΥ-ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΙΣΙΔΩΡΑ (ΡΟΥΛΑ)
Δήμος Σαρωνικού: ΣΩΦΡΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Σπάτων – Αρτέμιδος: ΜΑΡΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Τροιζηνίας: ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Υδρας: ΚΟΥΚΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Φιλαδέλφειας – Χαλκηδόνος: ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ (ΑΡΗΣ)
Δήμος Φιλοθέης – Ψυχικού: ΞΥΡΙΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
Δήμος Φυλής: ΠΑΠΠΟΥΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Δήμος Χαλανδρίου: ΡΟΥΣΣΟΣ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Δήμος Χαϊδαρίου: ΣΕΛΕΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Δήμος Ωρωπού: ΡΟΥΣΣΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Δήμος Ανατολικής Μάνης: ΑΝΔΡΕΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
Δήμος Αργους – Μυκηνών: ΚΑΜΠΟΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Βέλου – Βόχας: ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΝΝΙΒΑΣ
Δήμος Βόρειας Κυνουρίας: ΜΑΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Ελαφονήσου: ΛΙΑΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Δήμος Επιδαύρου: ΓΚΑΤΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Ευρώτα: ΓΡΥΠΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Καλαμάτας: ΝΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Δήμος Μονεμβασίας: ΤΡΙΧΕΙΛΗΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
Δήμος Ναυπλιέων: ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Νεμέας: ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Πύλου- Νέστορος: ΚΑΦΑΝΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Γορτυνίας: ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Δυτικής Μάνης: ΜΑΡΑΜΠΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δήμος Ερμιονίδας: ΣΦΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Κορινθίων: ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Δήμος Λουτρακίου – Αγίων Θεοδώρων: ΓΚΙΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Μεγαλόπολης: -ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Δήμος Μεσσήνης: ΤΣΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
Δήμος Νότιας Κυνουρίας: ΛΥΣΙΚΑΤΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Δήμος Ξυλοκάστρου – Ευρωστίνης: ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
Δήμος Οιχαλίας: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
Δήμος Σικυωνίων: ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Δήμος Σπάρτης: ΒΑΛΙΩΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Τρίπολης: ΠΑΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Τριφυλλίας: ΚΑΤΣΙΒΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

  • Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου

Δήμος Αγίου Ευστρατίου: ΚΑΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑ
Δήμος Λήμνου: ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Οινουσσών: ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Δήμος Φούρνων Κορσεών: ΜΑΡΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Ψαρών: ΒΡΑΤΣΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Ικαρίας: ΣΤΑΜΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Δήμος Λέσβου: ΓΑΛΗΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Δήμος Σάμου: ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
Δήμος Χίου: ΒΟΥΡΝΟΥΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΙΧΑΗΛ 40,75

Δήμος Αγαθονησίου: ΚΟΤΤΟΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Δήμος Αμοργού: ΦΩΣΤΙΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Ανάφης: ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ
Δήμος Άνδρου: ΣΟΥΣΟΥΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ
Δήμος Αντιπάρου: ΦΑΡΟΥΠΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Δήμος Αστυπάλαιας: ΚΟΝΤΑΡΑΤΟΣ ΠΑΝΟΡΜΙΤΗΣ
Δήμος Θήρας: ΖΩΡΖΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Ιητών: ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
Δήμος Κάσου : ΣΟΡΩΤΟΥ – ΤΣΑΝΑΚΗ ΜΑΙΡΗ
Δήμος Κέας: ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Καρπάθου: ΛΑΜΠΡΟΣ ΗΛΙΑΣ
Δήμος Κιμώλου: ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Κύθνου: ΓΑΡΔΕΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ
Δήμος Λέρου: ΚΟΛΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛ
Δήμος Λειψών: ΜΑΓΓΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
Δήμος Μήλου: ΔΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
Δήμος Μεγίστης: ΠΑΝΗΓΥΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
Δήμος Νισύρου: ΚΟΡΩΝΑΙΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ
Δήμος Πάτμου: ΣΤΟΙΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
Δήμος Σίφνου : ΜΠΑΜΠΟΥΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
Δήμος Σερίφου : ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Δήμος Σικίνου: ΜΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Δήμος Σύμης: ΠΑΠΑΚΑΛΟΔΟΥΚΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Δήμος Τήλου: ΚΑΜΜΑ – ΑΛΕΙΦΕΡΗ ΜΑΡΙΑ
Δήμος Φολεγάνδρου: ΒΕΝΙΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
Δήμος Χάλκης: ΠΑΤΡΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
Δήμος Καλυμνίων: ΓΑΛΟΥΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Κω: ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Μυκόνου: ΚΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Νάξου & Μικρών Κυκλάδων: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
Δήμος Πάρου: ΚΩΒΑΙΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του ΙΩΑΝΝΟΥ
Δήμος Ρόδου: ΧΑΤΖΗΔΙΑΚΟΣ ΦΩΤΙΟΣ
Δήμος Σύρου – Ερμούπολης: ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Τήνου: ΟΡΦΑΝΟΣ ΣΙΜΟΣ

Δήμος Αγίου Βασιλείου: ΤΑΤΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Αμαρίου: ΜΟΥΡΤΖΑΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
Δήμος Αρχανών- Αστεριουσών: ΚΟΚΟΣΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
Δήμος Βιάννου: ΜΠΑΡΙΤΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
 Δήμος Γαύδου: ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Δήμος Μαλεβιζίου: ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
Δήμος Μυλοποτάμου: ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Δήμος Οροπεδίου Λασιθίου: ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Πλατανιά: ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Σητείας: ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Δήμος Σφακίων:  ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
Δήμος Χερσονήσου: ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Δήμος Αγίου Νικολάου: ΖΕΡΒΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Δήμος Ανωγείων: ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
Δήμος Αποκορώνου: ΚΟΥΚΙΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Δήμος Αρχανών – Αστερουσίων: ΚΟΚΟΣΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
Δήμος Γόρτυνας: ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Δήμος Ηρακλείου: ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Ιεράπετρας: ΚΑΛΑΝΤΖΑΚΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ
Δήμος Καντάνου – Σελίνου: ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Δήμος Κισσάμου: ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
Δήμος Μινώα Πεδιάδος: ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ
Δήμος Ρεθύμνης: ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Φαιστού: ΑΡΜΟΥΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Δήμος Χανίων: ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ)
Δήμος Χερσονήσου: ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ποιοι είναι οι νέοι 13 περιφερειάρχες που εξελέγησαν

Ο ΣΥΡΙΖΑ επαίρεται για την κατάκτηση της μεγαλύτερης περιφέρειας της χώρας, την Αττική, που κέρδισε στο νήμα η Ρένα Δούρου από τον απερχόμενο Περιφερειάρχη, Γιάννη Σγουρό που προέρχεται από το ΠΑΣΟΚ. Επίσης, στις νίκες του ΣΥΡΙΖΑ συγκαταλέγεται κι η Περιφέρεια Ιονίων Νήσων που την κέρδισε ο Κεφαλλονίτης Θόδωρος Γαλιατσάτος από τον Κερκυραίο κι απερχόμενο Περιφερειάρχη τον γαλάζιο Σπύρο Σπύρου.

Η Νέα Δημοκρατία κερδίζει τις Περιφέρειες Θεσσαλίας, Αν. Μακεδονίας-Θράκης, Πελοποννήσου, Στερεάς Ελλάδας, Νοτίου Αιγαίου και Βορείου Αιγαίου. Στην Περιφέρεια Ηπείρου ο Αλέξανδρος Καχριμάνης αναδείχθηκε νικητής από τον πρώτο γύρο, με 110.746 ψήφους και ποσοστό 50,83%, έναντι της βασικής αντιπάλου του και βουλευτή Αρτας του ΣΥΡΙΖΑ Ολγας Γεροβασίλη που έλαβε 24,58% (53.543 ψήφοι).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Στη Θεσσαλία ο Κώστας Αγοραστός (ΝΔ) επανεκλέγεται με 55% έναντι του Νίκου Τσιλιμίγκα (ανεξάρτητος με υποστήριξη ΔΗΜΑΡ) με 45,24%.

Στην Αν. Μακεδονία-Θράκη ο Γιώργος Παυλίδης (ΝΔ) αναδείχθηκε νικητής με 54,73% έναντι του απερχόμενου Περιφερειάρχη Αρη Γιαννακίδη (προερχόμενος από το ΠΑΣΟΚ) με 45,27%.

Στην Πελοπόννησο ο Πέτρος Τατούλης (ανεξάρτητος με υποστήριξη ΝΔ) επανεκλέγεται με 58,67% έναντι του Οδυσσέα Βουδούρη (ΣΥΡΙΖΑ) με 41,33%.

Στη Στερεά Ελλάδα ο Κώστας Μπακογιάννης (ανεξάρτητος με καταβολές στη ΝΔ) με 55,81% κερδίζει τον Βαγγέλη Αποστόλου (βουλευτή Εύβοιας του ΣΥΡΙΖΑ) με 44,19%.

Στο Νότιο Αιγαίο ο Γιώργος Χατζημάρκος (ανεξάρτητος με υποστήριξη ΝΔ) κερδίζει -με την μέχρι τώρα καταμέτρηση- με 55,79% τον απερχόμενο περιφερειάρχη Γιάννη Μαχαιρίδη (ανεξάρτητος με υποστήριξη ΠΑΣΟΚ), που λαμβάνει 44,21%.

Στο Βόρειο Αιγαίο η Χριστιάνα Καλογήρου (ΝΔ) κερδίζει με 53,58% τον απερχόμενο περιφερειάρχη Θανάση Γιακαλή (προερχόμενο από το ΠΑΣΟΚ) με 46,42%.

Στα Ιόνια Νησιά νικητής αναδεικνύεται ο Θόδωρος Γαλιατσάτος (ΣΥΡΙΖΑ) σημειώνοντας 60,02% έναντι του απερχόμενου Περιφερειάρχη Σπύρου Σπύρου (ΝΔ) που παίρνει 39,98%.

Στην Κρήτη επανεκλέγεται ο Σταύρος Αρναουτάκης (ανεξάρτητος προερχόμενος από το ΠΑΣΟΚ) με 64,45% έναντι του Σεραφείμ Τσόκα (ΝΔ) με 35,55%.

Ο ανεξάρτητος Απόστολος Τζιτζικώστας στην Κ. Μακεδονία αναδεικνύεται μεγάλος νικητής στη δεύτερη μεγαλύτερη περιφέρεια της χώρας με 70,92% έναντι του βουλευτή της ΝΔ Γιάννη Ιωαννίδη με ποσοστό 29,08%.

Ο ανεξάρτητος Θόδωρος Καριπίδης αναδεικνύεται νικητής στη Δ. Μακεδονία με 56,65% έναντι του απερχόμενου Περιφερειάρχη Γιώργου Δακή (ΝΔ).

Τέλος, ο ανεξάρτητος (προερχόμενος από το ΠΑΣΟΚ) Απόστολος Κατσιφάρας επανεκλέγεται με 51,53% έναντι του Ανδρέα Κατσανιώτη (ΝΔ) με 48,47%.

Γ. Σπ. Π.

Σχολιάστε ...

NEWSLETTER



Focus-On

Εφημερίδες

Διαβάστε όλες τις εφημερίδες online

ΑΡΧΕΙΟ

Karfitsa