Αθλητικά

Super League: Κατανίκησε με 2-1 η ΑΕΚ τον Ατρόμητο

Η ΑΕΚ κατανίκησε με 2-1 τον Ατρόμητο στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Το σκορ άνοιξε στο 63’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Ολιβέιρα, ενώ δέκα λεπτά μετά ο Λιβάγια διπλασίασε τα τέρματα των «κιτρινόμαυρων».

Μπορεί να πέταξε ένα ημίχρονο στα σκουπίδια, όμως η Ενωση ούσα πειστική και συγκεντρωμένη στην επανάληψη κατάφερε να πάρει ακόμα ένα τρίποντο και να εδραιωθεί πλέον ως μόνη δεύτερη στην βαθμολογία. Το σκορ άνοιξε στο 63o λεπτό με πέναλτι που κέρδισε έξυπνα ο Σιμόες και εκτέλεσε εξαιρετικά ο Ολιβέιρα, ενώ το 2-1 έγινε στο 73′ με τον Μάρκο Λιβάγια να τελειώνει με το κεφάλι μια πολύ ωραία φάση που έφτιαξε ο Μπακάκης. Ο Χριστοδουλόπουλος μείωσε σε 2-1 με πέναλτι στο 89′.