Αθλητικά

Super League 1: Ισόπαλοι 2-2 Παναιτωλικός και Λάρισα

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγαν από το γήπεδο ο Παναιτωλικός και η Λάρισα αφού έμειναν στο 2-2 για την 7η αγωνιστική της Super League 1.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου, στο πρώτο του παιχνίδι ως προπονητής της ομάδας μετά την αποχώρηση Κάστρο, βρέθηκε να χάνει από τους φιλοξενούμενους από το 26ο λεπτό και το γκολ του Μιχαήλ.

Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν μέχρι και να προηγηθούν. Ο Ντίαζ ισοφάρισε στο 34′, ενώ ο Μπαΐροβιτς σκόραρε μόλις πέρασε στο παιχνίδι, στο 77′. Η Λάρισα δεν πτοήθηκε και έφερε στα ίσα το σκορ με σκόρερ τον Μόρα μετά από τρία λεπτά, στο 80′.

Ο Παναιτωλικός παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, έχοντας 2 βαθμούς, ενώ η Λάρισα έχει 9 και βρίσκεται αυτή τη στιγμή στην 6η θέση της βαθμολογίας.