Μεγάλο «διπλό» πήρε ο Ολυμπιακός στο ΟΑΚΑ καθώς επικράτησε 3-2 της ΑΕΚ για την 10η αγωνιστική της Super League.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης «παγώνοντας» το γεμάτο ΟΑΚΑ. Συγκεκριμένα, μετά από κόρνερ του Μασούρα και την κόντρα για την κεφαλιά, η μπάλα στρώθηκε στο ύψος της περιοχής στον Αγκιμπού Καμαρά, που με τρομερό βολέ άνοιξε το σκορ.

Στο 15′ ο Δικέφαλος βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον συνήθη ύποπτο των ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, Σέρχιο Αραούχο.

Ο Ολυμπιακός χτύπησε στην κόντρα με τον Ελ Αραμπί να κάνει τρομερή προσποίηση στον Μισελέν και άψογο τελείωμα.

Στο 70′ ο Μοχαμάντι έκανε λάθος γύρισμα που έβγαλε τετ-α-τετ τον Ελ Αραμπί, ο οποίος δεν συγχώρησε και πέρασε τον Στάνκοβιτς κάνοντας έπειτα το 1-3.

Η ΑΕΚ έδωσε νέα απάντηση στο 79ο λεπτό ξανά με τον Σέρχιο Αραούχο. Από το λάθος του Μασούρα, ο Ανσαριφάρντ κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για τον Αραούχο, που με καταπληκτικό βολέ στην απέναντι γωνία νικά τον Βατσλίκ για το 2-3 που ήταν και το τελικό σκορ.