Η πιο συναρπαστική σεζόν των τελευταίων ετών της Stoiximan Super League ολοκληρώνεται με την COSMOTE TV να μεταδίδει την Κυριακή 19/5 το ντέρμπι «αιωνίων» ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Το ματς θα κάνει σέντρα στις 20.00, στο COSMOTE SPORT 2HD, με την ομάδα που θα κερδίσει να «κλειδώνει» την παρουσία της στα προκριματικά του UEFA Europa Conference League της επόμενης σεζόν.

Την ίδια ώρα θα διεξαχθεί και το ματς ΑΕΚ-ΠΑΣ Λαμία (20.00, COSMOTE SPORT 1HD), με την «Ένωση» να χρειάζεται τη νίκη και παράλληλα να μην κερδίσει ο ΠΑΟΚ τον Άρη για να στεφθεί εκείνη πρωταθλήτρια.

Τι άλλο ξεχωρίζει στα κανάλια COSMOTE SPORT

Εκτός ελληνικών συνόρων, η COSMOTE TV θα μεταδώσει, μεταξύ άλλων, τα ματς Φιορεντίνα-Νάπολι (17/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD), Τορίνο-Μίλαν (18/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD), Ίντερ-Λάτσιο (19/5, 19.00, COSMOTE SPORT 5HD & COSMOTE SPORT 4K) και Μπολόνια-Γιουβέντους (20/5, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD) για την 37η αγωνιστική της Serie A. Ξεχωρίζει, επίσης, η «μάχη» για την 3η θέση της Liga Portugal Betclic μεταξύ Μπράγκα και Πόρτο (18/5, 22.30, COSMOTE SPORT 1HD), καθώς και το ματς ανάμεσα στην Αλ Νασρ των Ρονάλντο-Μανέ και την Αλ Χιλάλ του Μίτροβιτς (17/5, 21.00, COSMOTE SPORT 5HD).

Η φάση των ημιτελικών της Ανατολικής και Δυτικής Περιφέρειας για τα playoffs του NBA συνεχίζεται στην COSMOTE TV. Τα κανάλια COSMOTE SPORT θα φιλοξενήσουν τα ματς Ιντιάνα Πέισερς-Νιού Γιόρκ Νικς (Σάββατο 18/5, 03.30, COSMOTE SPORT 4HD) και Ντάλας Μάβερικς-Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ (19/5, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD), καθώς και όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια των ημιτελικών φάσεων. Οι φαν του μπάσκετ θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν και τις προημιτελικές φάσεις των Turkish Basketball Super League, Lega Basket Serie A και ACB Liga Endesa.

Τον παλμό των εξελίξεων από τα πιο σημαντικά αθλητικά γεγονότα της εβδομάδας θα μεταφέρει η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT, μέσα από ειδικές εκπομπές και εκτενή ρεπορτάζ.

Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα μεταδόσεων των αθλητικών highlights της εβδομάδας 17-23/5:

 

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 Stoiximan Super League Playoffs (10η Αγωνιστική)

Εκπομπή «Sportshow» (Κυριακή 19/5, 18.00, COSMOTE SPORT 1HD)

ΑΕΚ-ΠΑΣ Λαμία (Κυριακή 19/5, 20.00, COSMOTE SPORT 1HD & COSMOTE SPORT AEK SUPER LEAGUE PASS)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός (Κυριακή 19/5, 20.00, COSMOTE SPORT 2HD & COSMOTE SPORT PANATHINAIKOS SUPER LEAGUE PASS & COSMOTE SPORT OLYMPIACOS SUPER LEGAUE PASS)

Εκπομπή «Sportshow» (Κυριακή 19/5, 22.30, COSMOTE SPORT 1HD)

 

Serie A (37η Αγωνιστική)

Φιορεντίνα-Νάπολι (Παρασκευή 17/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Λέτσε-Αταλάντα (Σάββατο 18/5, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Τορίνο-Μίλαν (Σάββατο 18/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Σασουόλο-Κάλιαρι (Κυριακή 19/5, 13.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Ουντινέζε-Έμπολι (Κυριακή 19/5, 16.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Μόντσα-Φροζινόνε (Κυριακή 19/5, 16.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Ίντερ-Λάτσιο (Κυριακή 19/5, 19.00, COSMOTE SPORT 5HD & COSMOTE SPORT 4K)

Ρόμα-Τζένοα (Κυριακή 19/5, 21.45, COSMOTE SPORT 7HD)

Σαλερνιτάνα-Ελλάς Βερόνα (Δευτέρα 20/5, 19.30, COSMOTE SPORT 2HD)

Μπολόνια-Γιουβέντους (Δευτέρα 20/5, 21.45, COSMOTE SPORT 1HD)

 

Roshn Saudi League (32η Αγωνιστική)

Αλ Νασρ-Αλ Χιλάλ (Παρασκευή 17/5, 21.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Αλ Αχλί-Άμπχα (Σάββατο 18/5, 21.00, COSMOTE SPORT 3HD)

 

33η Αγωνιστική

Αλ Χιλάλ-Αλ Ταΐ (Πέμπτη 23/5, 21.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Αλ Ριάντ-Αλ Νασρ (Πέμπτη 23/5, 21.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αλ Ίτιχαντ-Ντάμακ (Πέμπτη 23/5, 21.00, COSMOTE SPORT 7HD)

 

Liga Portugal Betclic (34η Αγωνιστική)

Ρίο Άβε-Μπενφίκα (Παρασκευή 17/5, 22.45, COSMOTE SPORT 9HD)

Μποαβίστα-Βιζέλα (Σάββατο 18/5, 17.30, COSMOTE SPORT 3HD)

Φαρένσε-Πορτιμονένσε (Σάββατο 18/5, 17.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Σάβες (Σάββατο 18/5, 20.00, COSMOTE SPORT 5HD)

Μπράγκα-Πόρτο (Σάββατο 18/5, 22.30, COSMOTE SPORT 1HD)

 

Sky Bet EFL League One (Τελικός)

Μπόλντον-Όξφορντ (Σάββατο 18/5, 18.15, COSMOTE SPORT 1HD)

 

Sky Bet EFL League Two (Τελικός)

Κρόουλι-Κρου (Κυριακή 19/5, 15.00, COSMOTE SPORT 3HD)

 

Sky Bet EFL Championship Playoffs (Ημιτελική Φάση, 2η Αγωνιστική)

Σαουθάμπτον-Γουέστ Μπρομ (Παρασκευή 17/5, 22.00, COSMOTE SPORT 3HD)

 

cinch Scottish Premiership (38η Αγωνιστική)

Σέλτικ-Σεντ Μίρεν (Σάββατο 18/5, 14.30, COSMOTE SPORT 1HD)

 

cinch Scottish Premiership (Πλέι Οφ Ανόδου, Ημιτελική Φάση, 2η Αγωνιστική)

Ρέιθ Ρόβερς-Πάρτικ Θιστλ (Παρασκευή 17/5, 21.45, COSMOTE SPORT 7HD)

 

Copa Libertadores (Φάση Ομίλων, 5η Αγωνιστική)

Φλουμινένσε-Σέρο Πορτένιο (Παρασκευή 17/5, 01.00, COSMOTE SPORT 3HD)

 

ΜΠΑΣΚΕΤ

NBA Playoffs, Conference Semifinals

Ιντιάνα Πέισερς-Νιού Γιόρκ Νικς (Σάββατο 18/5, 03.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Ντάλας Μάβερικς-Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ (Κυριακή 19/5, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

 

WNBA Regular Season
New York Liberty-Indiana Fever (Σάββατο 18/5, 20.00, COSMOTE SPORT 4HD)

 

Lega Basket Serie A (Προημιτελική Φάση)

Τρέντο-Αρμάνι Μιλάνο (Παρασκευή 17/5, 21.45, COSMOTE SPORT 8HD)

Τρέντο-Αρμάνι Μιλάνο (Κυριακή 19/5, 19.00, COSMOTE SPORT 8HD)

 

ACB Liga Endesa (Προημιτελική Φάση)

Γκραν Κανάρια-Ρεάλ Μαδρίτης (Παρασκευή 17/5, 21.30, COSMOET SPORT 4HD)

Βαλένθια-Μούρθια (Σάββατο 18/5, 19.00, COSMOTE SPORT 8HD)

Μπαρτσελόνα-Τενερίφη (Kυριακή 19/5, 13.30, COSMOTE SPORT 8HD)

*Ρεάλ Μαδρίτης-Γκραν Κανάρια (Κυριακή 19/5, 19.30, COSMOTE SPORT 4HD)

Μανρέσα-Μάλαγα (Τρίτη 21/5, 21.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Μούρθια-Βαλένθια (Τετάρτη 22/5, 21.30, COSMOTE SPORT 9HD)

Τενερίφη-Μπαρτσελόνα (Πέμπτη 23/5, 21.30, COSMOTE SPORT 9HD)

*αν χρειαστεί

 

Turkish Basketball Super League (Προημιτελική Φάση)

Αναντολού Εφές-Τουρκ Τέλεκομ (Παρασκευή 17/5, 18.00, COSMOTE SPORT 8HD)

Πετκίμ- Φενέρμπαχτσε (Σάββατο 18/5, 18.00, COSMOTE SPORT 6HD)

 

ΤΕΝΙΣ

ATP Masters 1000 Ρώμη (COSMOTE SPORT 6HD)

1ος Ημιτελικός (Παρασκευή 17/5, 16.30)

2ος Ημιτελικός (Παρασκευή 17/5, 21.30)

Τελικός Διπλού (Κυριακή 19/5, 13.00)

Tελικός Μονού (Κυριακή 19/5, 18.00)

 

ATP 250 Λυών

Κυρίως Ταμπλό

Δευτέρα 20/5, 12.00, 14.00, 16.00, 19.00 (COSMOTE SPORT 7HD)

Τρίτη 21/5, 12.00, 14.00, 16.00, 19.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

Τετάρτη 22/5, 12.00, 14.00, 16.00, 19.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

Προημιτελικοί

Πέμπτη 23/5, 12.00, 14.00, 16.00, 19.00 (COSMOTE SPORT 6HD)

 

Premier Padel Tour Ασουνσιόν (COSMOTE SPORT 9HD)

Προημιτελικός Γυναικών (Παρασκευή 17/5, 17.00)

Προημιτελικός Γυναικών (Παρασκευή 17/5, 19.00)

Ημιτελικός Γυναικών (Σάββατο 18/5, 21.00)

Ημιτελικός Ανδρών (Σάββατο 18/5, 23.00)

Τελικός Γυναικών (Κυριακή 19/5, 23.00)

Τελικός Ανδρών (Δευτέρα 20.5, 01.00)

 

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

LIQUI MOLY Bundesliga Handball (32η Αγωνιστική)

Ανόβερο-Φούσε Βερολίνο (Σάββατο 18/5, 20.00, COSMOTE SPORT 7HD)

 

ΣΤΙΒΟΣ

World Athletics Continental Tour Gold (COSMOTE SPORT 6HD)

Los Angeles Grand Prix (Σάββατο 18/5, 22.00)

Seiko Golden Grand Prix (Kυριακή 19/5, 08.45)

 

ΜΗΧΑΤΙΚΑ ΣΠΟΡ

 UFC Fight Night

Έντσον Μπαρμπόζα-Λερόν Μέρφι (Σάββατο 18/5, 02.00, COSMOTE SPORT 8HD)