Διήμερο απονομών κυπέλλων έρχεται στην COSMOTE TV. Το Σάββατο 25/5 στις 17.00 οι συνδρομητές των καναλιών COSMOTE SPORT θα «μεταφερθούν» στο «Wembley» για να παρακολουθήσουν τον τελικό του Emirates FA Cup ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (COSMOTE SPORT 3HD). Στη συνέχεια, θα ακολουθήσει ο τελικός του DFB Pokal, όπου η Λεβερκούζεν, ο οποία δεν κατάφερε να κατακτήσει το UEFA Europa League κόντρα στην Αταλάντα, θα αναμετρηθεί με την Καϊζερσλάουτερν (25/5, 21.00, COSMOTE SPORT 2HD). Το διήμερο των τελικών θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 26/5 με αυτόν του Taca de Portugal ανάμεσα σε Πόρτο και Σπόρτινγκ Λισαβόνας (19.15, COSMOTE SPORT 3HD).

 

Τι άλλο ξεχωρίζει στα κανάλια COSMOTE SPORT 

 

Το πρόγραμμα των καναλιών COSMOTE SPORT περιλαμβάνει και όλους τους αγώνες από τους τελικούς Ανατολικής και Δυτικής Περιφέρειας για τα playoffs του NBA. Στην Ανατολή, οι Μπόστον Σέλτικς των Τέιτουμ-Χόλιντεϊ και οι Ιντιάνα Πέισερς των Χαλιμπάρτον-Σιάκαμ αποτελούν τις δύο φιναλίστ (3ος αγώνας: 26/5, 03.30 – 4ος αγώνας: 28/5. 03.00). Στη Δύση, το ζευγάρι του τελικού αποτελείται από τους Ντάλας Μάβερικς των Ντόντσιτς-Ίρβινγκ και τους Μινεσότα Τίμπεργουλβς των Τάουνς-Έντουαρντς (2ος αγώνας: 25/5, 03.00 – 3ος αγώνας 27/5, 03.00 – 4ος αγώνας: 29/5. 03.00).

 

Οι φίλοι του μηχανοκίνητου αθλητισμού θα έχουν στη διάθεσή τους το MotoGP Καταλονίας και το DTM που θα διεξαχθεί στη Γερμανία. Όλη η δράση του τριημέρου 24-26/5 από την πίστα της Βαρκελώνης θα μεταδοθεί στο COSMOTE SPORT 5HD, ενώ οι αγώνες του Σαββατοκύριακου από την πίστα του Λάουζιτσρινγκ θα φιλοξενηθούν στο COSMOTE SPORT 9HD.

 

Τον παλμό των εξελίξεων από τα πιο σημαντικά αθλητικά γεγονότα της εβδομάδας θα μεταφέρει η έμπειρη δημοσιογραφική ομάδα των καναλιών COSMOTE SPORT, μέσα από ειδικές εκπομπές και εκτενή ρεπορτάζ.

 

Ακολουθεί αναλυτικά η λίστα μεταδόσεων των αθλητικών highlights της εβδομάδας 24-30/5:

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

 

Emirates FA Cup (Τελικός)

Μάντσεστερ Σίτι-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Σάββατο 25/5, 15.00, COSMOTE SPORT 3HD)

 

DFB Pokal (Τελικός)

Καϊζερσλάουτερν-Λεβερκούζεν (Σάββατο 25/5, 21.00, COSMOTE SPORT2HD)

Taca de Portugal (Τελικός)

Πόρτο-Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Κυριακή 26/5, 19.15, COSMOTE SPORT 3HD)

 

Serie A (38η Αγωνιστική)

Τζένοα-Μπολόνια (Παρασκευή 24/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Γιουβέντους-Μόντσα (Σάββατο 25/5, 19.00, COSMOTE SPORT 6HD)

Σαλερνιτάνα-Μίλαν (Σάββατο 25/5, 21.45, COSMOTE SPORT 3HD & COSMOTE SPORT 4K)

Νάπολι-Λέτσε (Κυριακή 26/5, 19.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Αταλάντα-Τορίνο (Κυριακή 26/5, 19.00, COSMOTE SPORT 7HD)

Ελλάς Βερόνα-Ίντερ (Κυριακή 26/5, 21.45, COSMOTE SPORT 2HD)

Έμπολι-Ρόμα (Κυριακή 26/5, 21.45, COSMOTE SPORT 5HD)

Λάτσιο-Σασουόλο (Κυριακή 26/5, 21.45, COSMOTE SPORT 7HD)

Φροζινόνε-Ουντινέζε (Κυριακή 26/5, 21.45, COSMOTE SPORT 9HD)

 

Roshn Saudi League (34η Αγωνιστική)

Αλ Γουέχντα-Αλ Χιλάλ (Δευτέρα 27/5, 21.00, COSMOTE SPORT 2HD)

Αλ Νασρ-Αλ Ίτιχαντ (Δευτέρα 27/5, 21.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Αλ Αχλί-Αλ Φάιχα (Δευτέρα 27/5, 21.00, COSMOTE SPORT 7HD)

 

cinch Scottish Premiership (Πλέι Οφ Ανόδου, 2ος Τελικός)

Ρος Κάουντι-Ρέιθ Ρόβερς (Κυριακή 26/5, 14.00, COSMOTE SPORT 3HD)

Sky Bet EFL Championship (Τελικός Play-Off)

Λιντς-Σαουθάμπτον (Κυριακή 26/5, 17.00, COSMOTE SPORT 1HD)

 

Copa Libertadores, Φάση Ομίλων (6η Αγωνιστική)

Πενιαρόλ-Ροζάριο Σεντράλ (Τετάρτη 29/5, 01.00, COSMOTE SPORT 8HD)

Σέρο Πορτένιο-Κόλο Κόλο (Πέμπτη 30/5, 01.00, COSMOTE SPORT 8HD)

 

Copa Sudamericana, Φάση Ομίλων (6η Αγωνιστική)

Κορίνθιανς-Ρασίνγκ Ουρουγουάης (Τετάρτη 29/5, 01.00, COSMOTE SPORT 9HD)

 

ΜΠΑΣΚΕΤ

 

NBA Playoffs, Conference Finals

Τελικοί Ανατολής (COSMOTE SPORT 4HD)

3ος αγώνας: Ιντιάνα Πέισερς-Μπόστον Σέλτικς (Κυριακή 26/5, 03.30)

4ος αγώνας: Ιντιάνα Πέισερς-Μπόστον Σέλτικς (Tρίτη 28/5, 03.00)

5ος αγώνας (εάν χρειαστεί): Μπόστον Σέλτικς-Ιντιάνα Πέισερς (Πέμπτη 30/5, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

 

Τελικοί Δύσης (COSMOTE SPORT 4HD)

2ος αγώνας: Μινεσότα Τίμπεργουλβς- Ντάλας Μάβερικς (Σάββατο 25/5, 03.30, COSMOTE SPORT 4HD)

3ος αγώνας: Ντάλας Μάβερικς-Μινεσότα Τίμπεργουλβς (Δευτέρα 27/5, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

4ος αγώνας: Ντάλας Μάβερικς-Μινεσότα Τίμπεργουλβς (Τετάρτη 29/5, 03.00, COSMOTE SPORT 4HD)

 

WNBA Regular Season

Minnesota Lynx-New York Liberty (Σάββατο 25/5, 20.00, COSMOTE SPORT 7HD)

 

Lega Basket Serie A (Hμιτελική Φάση)

Βίρτους Μπολόνια-Βενέτσια (Παρασκευή 24/5, 21.45, COSMOTE SPORT 8HD)

Αρμάνι Μιλάνο-Μπρέσια (Σάββατο 25/5, 21.45, COSMOTE SPORT 6HD)

Βίρτους Μπολόνια-Βενέτσια (Κυριακή 26/5, 21.45, COSMOTE SPORT 4HD)

Αρμάνι Μιλάνο-Μπρέσια (Δευτέρα 27/5, 21.45, COSMOTE SPORT 6HD)

Βενέτσια- Βίρτους Μπολόνια (Τετάρτη 29/5, 21.45, COSMOTE SPORT 9HD)

Μπρέσια-Αρμάνι Μιλάνο (Πέμπτη 30/5, 21.45, COSMOTE SPORT 9HD)

 

Turkish Basketball Super League (Ημιτελική Φάση)

Αναντολού Εφές-Καρσίγιακα (Τετάρτη 29/5, 20.30, COSMOTE SPORT 7HD)

Φενέρμπαχτσε-Μπεσίκτας (Πέμπτη 30/5, 20.30, COSMOTE SPORT 7HD)

 

ACB Liga Endesa 

Προημιτελική Φάση

Βαλένθια-Μούρθια (Σάββατο 25/5, 21.45, COSMOTE SPORT 9HD)

 

Ημιτελική Φάση

1ο ζευγάρι, 1ος αγώνας (Τρίτη 28/5, 21.30, COSMOTE SPORT 8HD)

Ρεάλ Μαδρίτης-Μπαρτσελόνα (Τετάρτη 29/5, 21.30, COSMOTE SPORT 8HD)

1ο ζευγάρι, 2ος αγώνας (Πέμπτη 30/5, 21.30, COSMOTE SPORT 8HD)

 

ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΑ ΣΠΟΡ

 

MotoGP Gran Premi Monster Energy de Catalunya (COSMOTE SPORT 5HD)

1ες Ελεύθερες Δοκιμές (Παρασκευή 24/5, 11.40)

Δοκιμές (Παρασκευή 24/5, 15.55)

2ες Ελεύθερες Δοκιμές (Σάββατο 25/5, 11.05)

Κατατακτήριες Δοκιμές (Σάββατο 25/5, 11.45)

Tissot Sprint (Σάββατο 25/5, 15.45)

Warm Up (Kυριακή 26/5, 10.35)

Αγώνας (Kυριακή 26/5, 14.30)

 

DTM Γερμανία, Λάουζιτσρινγκ (COSMOTE SPORT 9HD)

1ος Αγώνας (Σάββατο 25/5, 18.00)

2ος Αγώνας (Κυριακή 26/5, 14.30)

 

ΤΕΝΙΣ

 

ATP 250 Λυών (COSMOTE SPORT 6HD)

1ος Ημιτελικός (Παρασκευή 24/5, 15.30)

2oς Ημιτελικός  (Παρασκευή 24/5, 17.30)

Τελικός (Σάββατο 25/5, 15.30)

 

ATP 250 Γενεύη

Τελικός (Σάββατο 25/5, 16.00, COSMOTE SPORT 7HD)

 

ΑΛΛΑ ΣΠΟΡ

 

Premier Padel Tour Μαρ ντελ Πλάτα (COSMOTE SPORT 6HD)

Τελικός Γυναικών (Kυριακή 26/5, 20.00)

Τελικός Ανδρών (Kυριακή 26/5, 22.00)

 

IIHF Ice Hockey World Championship (COSMOTE SPORT 8HD)

1ος Ημιτελικός (Σάββατο 25/5, 15.20)

2oς Ημιτελικός (Σάββατο 25/5, 19.20)

Τελικός 3ης Θέσης (Κυριακή 26/5, 16.20)

Τελικός (Κυριακή 26/5, 21.20)

 

World Athletics Continental Tour Gold (COSMOTE SPORT 6HD)

63rd Ostrava Golden Spike (Tρίτη 28/5, 19.00)