Αθλητικά

Ισόπαλο 1-1 το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Βόλο

Το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Βόλο τελείωσε ισόπαλο με 1-1. Ουσιαστικά όμως πρόκειται για ήττα του «τριφυλλιού» διότι δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο αν και ήταν κυρίαρχος στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς και δη στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Παναθηναϊκός μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του, πίεσε ψηλά τον Βόλο και κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη του υποσχόμενη ευκαιρία με το πέναλτι που κέρδισε ο Χατζηθεοδωρίδης και εκτέλεσε εύστοχα αλά Πανένκα ο Χατζηγιοβάνης (8’).
Οι «πράσινοι» διατήρησαν τον έλεγχο έως και το πρώτο 20λεπτο του ματς, αλλά σταδιακά ο Βόλος άρχισε να γίνεται απειλητικός με βάση την αριστερή του πτέρυγα και τον εξαιρετικό Φεράρι.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μουνίθ (34’) σε φάση που στο ξεκίνημά της δεν δίνεται φάουλ στον Χατρζηγιοβάνη από τον Ντεντάκη και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες (1-1).

Πηγή: sdna.gr