Αθλητικά

Γιάννης λαμπρός οδηγεί τους Μπακς! 43 πόντοι και νέα νίκη (ΒΙΝΤΕΟ)

Ποιος να τους σταματήσει; Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μιλγουόκι Μπακς σε νέα νίκη απέναντι στους Ουάσιγκτον Γουίζαρντς με 148-129. Με αυτή τη νίκη, τα «ελάφια» έγιναν η πρώτη ομάδα που φτάνουν τις 40 νίκες σε όλο το NBA.

Κι όχι μόνο αυτό. Οι Μπακς ήταν καταιγιστικοί από την πρώτη περίοδο αφού σημείωσαν 50 πόντους σε αυτήν και 85 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, ένα ρεκόρ για την ιστορία του συλλόγου.

Ο Γιάννης ήταν συγκλονιστικός ενώ πέτυχε 3/3 τρίποντα, δείχνοντας βελτίωση και στο πιο αδύναμο κομμάτι του παιχνιδιού του. Ξέρουμε τι θα γίνει αν σταθεροποιηθεί και αυτό…

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ολοκλήρωσε τον αγώνα με 43 πόντους με 14/18 δίποντα, 3/3 τρίποντα, 6/11 βολές, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 31 λεπτά συμμετοχής, στο 3ο φετινό του παιχνίδι με τουλάχιστον 40 πόντους.

Ο Έρικ Μπλέντσο με 22 πόντους και 11 ασίστ και ο Μάλκολμ Μπρόγκντον με 18 πόντους ήταν οι καλύτεροι από τους συμπαίκτες του Γιάννη.